Куче било фатено на камера како го турка сопственикот во инвалидска количка низ преполниот плоштад во Мексико. Кучето по име Лео било забележано на Плаза Тапатија во Гвадалахара, Мексико, во саботата на фестивалот ГДЛУЗ, кој се организира по подвод на прослава на основањето на градот. Кучето било тренирано од страна на вујкото на младиот човек.

Сподели на Facebook
пати видено