Како во оној вицот:
– Ти знаеш ли која сум јас бе?
– Која може да си во градски автобус во 7 на сабајле?

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено