Камерата за видео надзор го сними целиот инцидент кој се случи во 4:30 часот наутро во американскиот град Пембрук Пајнс во државата Флорида.

Жена седеше на подот со телефонот в рака, а мажот спиеше на каучот. Двајца непознати маскирани мажи влегоа во куќата низ отворената врата, а едниот од нив беше вооружен со пиштол.

Криминалците ги ограбија, а мажот се здоби и со полесни повреди.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено