Татко снимил НЛО што се појавило на небото откако забележал блиц, додека фотографирал птици во неговата градина. Брет Харисон Џонс бил адвор со камерата во потрага по убави кадри од природата, кога забележал објект во облик на пилула во неговиот дом во Гилфорд Каунти, Северна Каролина.

На снимките може да се види цилиндричкиот објект, за кој Брет смета дека е со големина на комерцијален авион.

34-годишниот маж вели дека е изненаден од леталото и е уверен дека станува за нешто „надвор од овој свет“. Некои луѓе барале пологични објаснувања за тоа од каде се појавило леталото, сметајќи дека станува збор за метеоролошки балон. Брет вели дека не е прв пат тој да забележи нешто чудно на небото, но претходниот пат не успеал тоа да го сними на камера.

Отсекогаш ве мачеле големите прашања? Верувате дека светот не е толку едноставен и дека постојат и работи кои не ги гледаме? На вистинското место сте. Посетете го каналот Мистерии и урбани легенди.

Сподели на Facebook
пати видено