Хотелот Коко Палм Дуни Колху ја нуди работата од соништата. Можност да се ужива во прекрасните песочни плажи и убавите води со сите трошоци платени и само една задача за која нема да мора да „брзате“.

Ова е можност да се отиде во рајот, а и да се направат неколку фотографии за социјалните мрежи. Еве зошто се нуди бесплатен одмор на Малдивите.

Всушност на хотелот му е потребен работник кој ќе се грижи за желките. Тие ќе му ги платат сите трошоци за храна и сместување. Успешниот кандидат ќе работи заедно со еден од водечките ветеринарни хирурзи во Велика Британија, д-р Клер Петрос, и ќе има одговорности како што се хранење на желки, чистење, следење на операциите и медицинските процедури, присуство на спасувачки мисии за собирање на желки и помагање со ослободување на рехабилитираните желки назад во океанот.

Додека го прават својот дел од работата за едни од најубавите жители на океанот, практикантот, исто така, ќе биде награден со некои од највозбудливите искуства во одморалиштето, како што е крстарење на зајдисонце и групно патување со нуркање во Бао Атол.

Тие нема да мора да се грижат за гранатирање за потребите, бидејќи среќниот вработен ќе ужива во полн пансион, бенефиции со малезиска кујна вклучена на располагање за појадок, ручек и вечера во ресторанот на Coco Palm.

Ако сакате да имате луксузен одмор, а исто така да им помогнете на желките и да стекнете некое незаборавно искуство, можете да аплицирате на веб-страницата на Coco Collection.

Апликантите мора да бидат постари од 18 години со интерес за соодветната област и мора да поднесат видео од две до три минути и мотивационо писмо од 500 зборови објаснувајќи зошто мислат дека ќе бидат добро приспособени за работата.

Сподели на Facebook
пати видено