Има нешто посебно во разиграноста на волшебните бои што ги носи есента. Кога лисјата ќе преминат од зелена во жолта боја сите сакаат да бидат завиткани во топла облека и да уживаат во добра книга или чај.

Да, есента е навистина магично време, а нејзината неспоредлива убавина ги тера сите да сакаат да станат професионален фотограф. Во обид да ја прикажеме целата есенска магија низ целиот свет, направивме компилација од 20 највпечатливи есенски фотографии од целиот свет. Се надеваме дека ќе уживате во нив и во бонусот на крајот.

1. Сандвел, Англија

2. Висконсин, САД

3. Болу, Турција

4. Сакраменто, САД

5. Род Ајленд, САД

6. Вермонт, САД

7. Калифорнија, САД

8. Масачусетс, САД

9. Амстердам, Холандија

10. Торонто, Канада

11. Колорадо, САД

12. Њу Хемпшир, САД

13. Полтава, Украина

14. Бајројт, Германија

15. Квебек, Канада

16. Њујорк, САД

17. Оулу, Финска

18. Ланврст, Велс

19. Фуџијан, Кина

20. Вроцлав, Полска

Бонус: Скопје, Македонија!

Сподели на Facebook
пати видено