Метју Џенарт се допишувал со две „14-годишни девојчиња“ и едно „12-годишно девојче“. 35-годишниот педофил кој пред само 18 дена излегол од затвор договорил состанок со едно од 14-годишните девојчиња и ја чекал на железничка станица за да ја натера да имаат односи во јавен тоалет. Но, за среќа овие девојчиња не се реални. Станува збор за оперативнците на „Чувари на северот“, „Мамки Велика Британија“ и „Темната правда“ кои се преправале дека се малолетни тинејџерки за да го фатат Метју пред тој повторно навистина да нападне.

Тој бил соочен со камера од членовите на групите кога пристигнал на железничката станица Мидлсборо, очекувајќи да се сретне со едно од 14-годишните девојчиња. Тој бил во затвор 6,5 години, откако признал 8 прекршоци како и киднапирање на 15-годишно девојче. Тој сега повторно ќе оди во затвор и да се надеваме овој пат правдата ќе биде задоволена.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено