Како тоа да е најнормалната работа на цел свет. Инцидентот се случил во декември 2018, во галерија во Москва, а видеото го објави руската полиција, заедно со акцијата за фаќање на криминалецот.

Криминалецот бил пронајден 1 месец по стореното дело, во село во околината на Москва. Тој ѝ бил познат на полицијата од претходните апсења за поседување дрога. Интересна работа е што тој „не се сеќавал“ дека украл скапа уметничка слика.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено