Ова импресивното видео е снимено во Биџи Сити во провинцијата Гуижу во југозападна Кина. Кунг Фу мајсторот Ванг Хуа со голи раце ги искрши сите 100 тули на половина, со што си го подобри сопствениот рекорд од 50 тули за 40 секунди.

Ванг Хуа учи различни боречки вештини уште од дете.

Сподели на Facebook
пати видено