Војниците имаа вежба за скокање со падобран од висина од 600 метри. На еден од војниците падобранот му се закачи на авионот. Тој успеа да го отвори резервниот падобран, но поради малата висина, падобранот не успеа доволно да го ублажи падот. Инцидентот заврши трагично, а се случи во рускиот регион Владимир.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено