Се појави застрашувачко видео на кое се гледа како работниците во кинеската градежна компанија се принудени да јадат жива риба и да пијат пилешка крв како казна за не исполнување квотите. Ужасната снимка, снимена во провинцијата Гуижоу, покажува како човек зема кофа во која има жива риба и им дава на работниците да ја јадат, додека прават болни гримаси. Како тоа да не било доволно лошо, работниците продолжуваат да пијат супстанција за која се вели дека е крв од кокошка.

Сопственикот на градежната компанија негира дека има нешто лошо со оваа мрачна казна, тврдејќи дека вработените биле сопственици на продавници чие учество било доброволно. За жал, ова не е првпат сурови и понижувачки казни да се применуваат на кинески работни места.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено