Ќерката: „Мамо, скаш ли да го видиш мојот специјален талент?“
Мајката: „Тоа ти е специјален талент, што можеш да го напикаш тоа до грлото?“
Ќерката: „Мамо не глуми дека ти не си го правела тоа порано.“

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено