Катица Јанева на распит:
– Од каде ви пари за два стана во Скопје?
– Си фатив златна рипка и таа ми исполни една желба.
– Како ќе го докажете тоа?
– Па не ли ги гледате становите?

Сподели на Facebook
пати видено