Одличен краток анимиран филм кој лани доби СПАЦИЈАЛНА НАГРАДА на Анимакс Скопје Фест, кој со нетрпение го чекаме да започне на 4-ти декември 2014. Оваа година во трите фестивалски денови на Анимакс ќе бидат прикажани 52 филмови и тоа 44 за возрасни и 8 анимации за деца. Целата програма можете да ја видите ТУКА.

Сподели на Facebook
пати видено