Внукот требало да дојде кај баба му на гости, затоа што традиција им било да се печат божиќни колачиња. Наместо тој убав семеен настан, внукот останал дома да игра видео игри.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено