На Фокландските Острови, прилично популарно јадење се варени јајца од пингвин. Тие се варат цели 45 минути, по што тие се ладат и се јадат ладни. По варењето, протеинот станува проѕирен, што изгледа многу необично.

Сподели на Facebook
пати видено