Џабе ли вежбал цела година за да отиде на море. Сега сите нека пукнат од љубомора за тоа колку е убав и колку убаво си поминува. А ние „дебелите“ ќе дремеме по цел ден и цела ноќ по ресторани и дискотеки.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено