Шарпланинецот Матјас пливал во океанот во близина на Гувил Сур Мер, Франција, со внуката на неговиот сопственик, кога мал бран се урнал врз неа.

Матјас одлучил дека е премногу опасно малото девојче да продолжи да плива и решил да ја спаси од немирните води. Шарпланинецот добил многу пофалби од интернет корисниците низ светот за неговата храброст и посветеност.

Хероите на нашето време не се политичарите и богаташите, туку обичните луѓе со своите мали, но големи подвизи. На каналот Победници, хероите на нашето време се на прво место.

Сподели на Facebook
пати видено