Вистински комичар е оној кој ќе успее да ве насмее без зборови, само со своите постапки.

Доколку Јапонците не ве насмеаја, двајцата Шкоти во лифт со гласовни команди сигурно ќе ве насмеат.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено