Ова е најновата колекција од најсмешните и најчудните фотографии од затворите во Америка.

Овие луѓе биле уапсени под најразлични обвиненија, но криминалот не може да се спореди со казната од нивниот стајлинг.

Мајкл Витингтов (лево) изгледа прилично среќно откако го уапсиле за ограбување на банка. Ноел Д Досон (десно) направил прилично чудна фаца откако бркал роднина со секира.

Алан Дејл Ли имал прекар Дракула и бил уапсен поради консумирање на наркотици.

Полицијата од Алабама ја објавила оваа фотографија.

Идентитетот на овие двајца не е познат, но се вклопуваат како јин и јанг.

Овој господин шармантно позира пред полицајците.

А ние помисливме дека оваа фризура остана во минатото.

Мајкл Шумејкер бил уапсен затоа што пукал кон неговиот син.

Човекот од лево бил уапсен затоа што не сакал да ги плати казните, додека господинот од десно има префинета фризура.

Лутер Смит, бил уапсен во Флорида за поседување нелегално оружје.

Овие двајца дефинитивно имале и подобри денови.

Џејмс Овинг бил уапсен затоа што возел со дозвола со истечен рок.

Реј Комер бил обвинет дека го давел неговото куче.

Овие господа дефинитвно имаат заеднички работи.

Сакал да остави впечаток.

Не, не е Медуза, само дечко со несредена коса.

Флојд Бебе од Флорида бил уапсен за кражба.

Човекот од лево најверојатно посетил фризер пред да го затворат.

Сподели на Facebook
пати видено