Ова е застрашувачкиот момент во кој храбра мајка во Јужна Африка го држи своето дете додека се обидува да спречи вооружена банда да влезе на нејзиниот имот. Жената ги испраќа своите гости, но во еден момент забележува група на вооружени луѓе и веднаш регира така што ја затвора портата.

За среќа никој не бил повреден во инцидентот, а полицијата веднаш била повикана и бандата била приморана да избега.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено