Откако и официјално Френки де Јонг замина во Барселона, ТВ водителот Брам Крике ја виде шансата и реши да ја зграпчи. Рече „Ајакс, ова е за тебе!“ и покажа што знае и умее.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено