Снимката е од трговски центар во рускиот град Уфе. Криминалците добро ја смислиле акцијата и оперираа со неверојатна брзина, но како што рекле старите: „Брзата кучка слепи ги раѓа.“

Крадците украле 14 iPhone телефони запакувани во кутии, но само мислеле дека е така. Сите 14 телефони биле на излогот, а кутиите што ги украле всушност биле празни.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено