Активисти од шпанската веганска група Алмас Веганас влегле во фарма во Каталонија и решиле да им направат „услуга“ на кокошките.

Тие ги разделиле кокошките од петлите, затоа што како што велат на видеото кокошките не им дале согласност на петлите да имаат односи со нив.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено