Возачот на Audi Q7 4×4 изгуби контрола над своето возило и „влета“ во 11 паркирани луксузни автомобили на улицата Мур, во Челзи.

Меѓу автомобилите целосно уништени биле Мекларен од над 300.000 евра, Порше од 100.000 евра и Бентли од над 200.000 евра, а исто така има и помала штета врз останатите автомобили. Момчето сѐ уште не е уапсено затоа што завршило во болница, но е во стабилна здравствена состојба.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено