Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж со години живееше во еквадорската амбасада во Лондон и можеме само и да претпоставиме колку му е било досадно таму. Неодамна Асанж беше предаден на полицијата од страна на амбасадата и почнаа да се појавуваат видеа за неговиот живот таму.

Ова е едно такво видео, каде Асанж и не се однесува соодветно со своите години… Кој знае можеби искршил неколку вазни па го избркале 🙂

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено