Пред крај на концертот во еден локален кафе бар, еден од членовите на бендот кажа дека немаат каде да преспијат. Парот им ја понудил нивната дневна соба, а во муабетот што го воделе вечерта им дале комплимент дека музиката им е толку добра што би можеле да си ја стават како аларм на телефонот. Бендот ја испорача желбата :).

Сподели на Facebook
пати видено