Ваков феномен ретко се гледа. На оваа ѝ ставале 3-ки на училиште само да замолчи :). Костенурка во превод значи желка, и како што рече водителот, сличен збор на нивниот стар „желва“ се користи во Македонија.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено