Полицајците во САД си носат селотејп, за да им залепат на возачите на земјата и да ги тераат да одат по права линија. Ова беше еден од најбрзите тестови на пијанство на сите времиња.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено