За време на летот од Феникс до Минеаполис патниците беа изненадени кога еден нивен сопатник најде совршен начин како да си ги опушти нервите за време на летот. Сите знаеме дека пушењето во авионите е скоро забрането, но сите велат дека „цигарите“ се забранети, никој не спомнал вакво нешто.

Неименуваниот маж си развртел џоинт и пилотот ги известил платниците дека мора принудно да слетаат поради „вонреден проблем“. Полицијата веднаш го уапсила мажот со суканици, кој не бил баш среќен затоа што го прекинале во моментот на „релаксација“.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено