Осумстотини беспилотни летала се собраа да создадат „авион дух“ на небото. Посетителите на Конвенцијата за летала „Нанчанг 2019“ беа оставени без зборови откако огромен број на дронови формираше авион со пропелер, патнички авион и борбен авион на ноќното небо.

Спектакуларната кореографија беше само еден дел од конвенцијата, настан во индустријата дизајниран да ги покаже најновите настани во Кина во авијацијата, вселенското патување и дронот.

Сподели на Facebook
пати видено