Неуспешен обид за рушење на светскиот рекорд за најдолг скок со автомобил

Францускиот рели возач Гурлен Чичерит се обиде, но наместо рекорд за најдолг скок, постави рекорд за најјако кршење.

Сообраќајка со необичен крај: Пикап удира моторџија во Бразил

Треба да си роден под среќна ѕвезда за сообраќајката да ја преживееш вака :).

Русите ПРОТИВ ветрот

Снимките се од силниот ветер кој беснееше во рускиот град Галенджик.

Што прави полицаец кога ќе ја запре Каролина Гочева на улица?

Кога сите помисливме дека ќе и залепи една казна, полицаецов пријатно изненади :). Многу добра реклама на ONE, продолжение на приказната за распеаниот дедо и другите позитивни луѓе што се појавија низ Скопје деновиве. Сосема на крај има добра финта :).

Како бебето Кристијан се буди секое утро?

Неговата омилена песна е „Runaway Baby“ од Бруно Марс, а штом ја слушне веднаш почнува да игра. Позитив на денот.

Келнер за бездомници

Многу убава, хумана идеја, која барем за момент им го враќа достоинството на бездомниците и им дава надеж дека на светот сеуште постојат добри луѓе.

Како звучеа Формула 1 трките во 2013, а како звучат во 2014?

Љубителите на F1 трките сигурно веќе знаат дека од 2014 година важат новите правила, меѓу кои е и замената на 2.4-литарските V8 мотори, кои се користеа од 2006-та, со 1.6-литарски V6 турбо мотори. Снимката кажува се!

Го знаете ли Црвениот Ѓавол – еден од најзабеганите ликови кој се појавил на интернет

Човеков е сосема луд и многу често знае да претера со финтите што ги прави.

Стар професор по музичко знае како да направи атмосфера на часот

Секоја почит за човекот кој остарел, но не загубил чекор со времето! Овој мора да го поканиме да направи една забава во Македонија, а за загревање ќе пушта Драган Б со точка Костиќ :).

Студент од Србија направил електричен автомобил кој поминува 100 километри за 7 денари

Студентот Небојша Матовиќ од Панчевац за својата дипломска работа купил старо Пежо, му го извадил моторот и го заменил со сопствен електромотор. Слушнете ја неговата приказна.

Германски фудбалер против ТВ камерман

Кого бе ти ќе снимаш како ги бодри соиграчите со плескање по задникот, а? Фудбалерот е капитенот на Хофенхејм, Андреас Бек.

Јака јапонска реклама сo џиновска мачка

Рекламата е за гуми за џвакање, а еве како јапонците го опишаа чувството кога џвакаш.

Вака се вежба :)

Плавуша :):):)

Јако

Да

Тројца шизици во ГТЦ Скопје им влегуваат со песна на музичарите

Ги изненадија, не им беше јасно што се случува :).

+