На рели патеката во германскиот град Хокенхајмринг, Ауди го претстави својот тркачки автомобил без возач, заснован на технологијата на која Ауди работат веќе неколку години и со која колата може да вози без никаква интервенција на возачот. Да погледнеме како изгледа кола која се трка без возач.

Сподели на Facebook
пати видено