Што подобро може да ве ослободи од стресот после напорниот работен ден отколку група симпатични корги кученца, со кои што можете да го поминете слободното време? Ова е токму она што основачите на необичен анти-стрес кафе-бар во Бангкок, Тајланд го тврдат и не се далеку од вистината.

Интересно е што кафе-барот не функционира на класичен начин, туку се плаќа само влез од околу 500 денари, а за тие пари добивате, пијалок, кафе, грицки и можност да се дружите со 12-те прекрасни корги кученца.

Сподели на Facebook
пати видено