Ова е приказната на Дејвид…
Во 2013 година, Дејвид, 38 годишен моторџија беше убиен на патот А47 во Норфолк, Англија, во страшна сообраќајна несреќа.
Камерата наместена на кацигата на Дејвид го сними неговото последно патување.
Фамилијата на Дејвид ја виде снимката и сакаше да спречи други возачи да ја направат истата грешка. По нивна желба снимката е објавена, за да ги натера другите возачи да размислат сериозно за нивната безбедност.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено