Уметникот Марсело Вентура ги слика познатите детски јунаци во застрашувачки, мрачни сцени, како од хорор филм. Уметникот вешто ги повлекува на темната страна и ги лишува од позитивните и светли карактеристики.

Сподели на Facebook
пати видено