Откако човекот кој го снимил видеото излегол од продавницата во Алјаска слушнал дека некој непрекинато „труби“ од автомобил. Тој се изнервирал и решил да се соочи со возачот. Но, таму го пречекала неочекувана глетка.

На возачкото седиште имало кое „ладнокрвно“ си го повикува сопственикот кој бил во продавницата. Иако човекот му вели да престане на кучето не му е гајле.

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да ве насмее и да ви го разубави секој ден од животот.

Сподели на Facebook
пати видено