Спортистката е исто така член на турската теквондо репрезентација, а скандалот предизвика бурни реакции во турската јавност. Јавноста побара да се казнат „хероите“ а да се идентификуваат е лесно, само треба да се отвори веб-страницата на Таеквондо Федерацијата на Турција.

Сподели на Facebook
пати видено