Апаратите и камерите ја нарушуваат вистинската слика и понекогаш не можеме да замислиме колку актерите се разликуваат од нивните ликови на екранот. Најчесто, луѓето грешат во прикажувањето на растот на славните, затоа што според намерата на режисерот, снимателот може да направи висока личност да изглед аминијатурно и обратно.

На пример, дали знаевте дека Џенифер Лопез е висока колку Даниел Редклиф и Маргот Роби е висока како Илајџа Вуд?

Бил Каулиц (Токио Хотел) и Џејсон Момоа: 193 см

Елизабет Дебики и Крис Хемсворт: 190 см

Карли Клос и Вил Смит: 188 см

Лаис Рибеиро и Роберт Патинсон: 185 см

Меланија Трамп и Бред Пит: 180 см

Ирина Шајк и Норман Ридус: 178 см

Зендаја и Ендру Линколн: 178 см

Софи Тарнер и Рами Малек: 175 см

Александра Дадарио и Зак Ефрон: 173 см

Емили Ратајковски и Џејмс Мекавој: 170 см

Зои Салдана и Дејвид Франко: 170 см

Маргот Роби и Илајџа Вуд: 168 см

Џенифер Лопез и Даниел Редклиф: 165 см

Селена Гомез и Џони Галецки: 165

 

Сподели на Facebook
пати видено