Колку пати сте успеале да се појавите на вистинското место, во вистинското време? Овие луѓе подолу можат да потврдат дека само еден момент може да го промени целиот живот на прекрасен начин. Овие приказни ќе ги убедат и најголемите скептици дека судбината постои.

25. „Мојот братучед бил во семејната фотографија на неговата идна сопруга (лево) 7 години пред да се запознаат.“

24. „Во градинка секогаш бевме заедно, но во иднина изгубивме контакт. 20 години подоцна, се сретнавме кај нашите пријатели, а сега сме во врска.“

23. „Мојата сопруга и јас за 10-годишна возраст направивме иста фотографија на одмор. Ние не се сретнавме додека не наполнивме 30 години.“

22. По нивната свадба, Ајми и Ник одлучиле да ги разгледаат старите слики и сфатиле дека се сретнале еднаш во забавен парк. Тие целосно заборавиле на тоа.

21. Таа не била сосема задоволна кога ја поканил да танцува за време на училишна забава. Но, години подоцна, тие танцуваа на сопствената свадба.

20. Нивната љубов се роди во Вудсток и тие се уште се заедно по 48 години.

19. „Се вљубив во него кога го видов на коњчињата. Но, му ги кажав моите чувства во средно училиште. Се испостави дека и тој се вљубил исто така.“

18. „Ние цел живот се познаваме. И сигурен сум дека бевме предодредени да бидеме заедно.“

17. „Еднаш, еден бездомник ми побара да му дадам пари за да може да купи лотарија. Не бев сигурен дека е искрен, но сепак му помогнав. Следниот ден, тој дојде кај мене, ми врати неколку монети и рече дека освоил 250.000 долари.“

16. „Јас сум од Канада, а тој е од Франција. Но, се запознавме во Тајланд за време на нуркање. Поминаа три години, а ние сме заедно.“

15. Алекс се вљубила во Адам на прв поглед. Но, ако тие не се сретнале повторно на свадбата на роднина, таа никогаш не би му ги открила нејзините чувства.

14. Мајкл и Натали се родени во Саудиска Арабија. Тие биле пријатели во детството, но изгубиле контакт. 20 години подоцна, тие се нашле на Фејсбук и се венчале.

13. Тие беа деца на свадбата на пријателите на нивните родители. Сега тие ќе се венчаат.

12. Во пролетта 2014, на Хедер и требало трансплантација на црн дроб. Крис, кој никогаш не ја видел, беше нејзиниот донатор. Подоцна се венчале.

11. „Пред 10 години, му реков на мојот смотан соученик дека сум вљубена во него. Имав 15 години. Сега имам 25 години, во брак сме и тој сѐ уште е смотан.“

10. Таа само сакала да најде билети за зоолошката градина на Твитер. Но, го нашла својот иден сопруг.

9. „По венчавката, ја најдов оваа фотографија од мојот сопруг и мене во градинка. Јас дури и не знаев за тоа.

8. „На возраст од 2 и 4 години, моите родители биле соседи. Утре е нивна 25-годишнина.“

7. „Моите баба и дедо, позираат за National Geographic. 60 години подоцна тие се ‘уште се заедно.“

6. Ја запознал додека ја носеле облеката на перење и решил да и остави писмо со неговиот број во случај да не ја види повторно. Сега се верени.

5. Нед, фудбалер, бил префрлен во друго училиште и се вљубил во Рене. Тие биле навистина изненадени кога сфатиле дека таа е мажоретка за фудбалскиот тим.

4. „Мојот соученик ја нацртал оваа слика во текот на првиот ден од 7-мо одделение. Не можевме ни да замислиме дека би биле во врска на колеџ.“

3. Кога Бритни почнала да работи во продавница, имало еден дечко кој работел веднаш до неа. 2-цата поминалр многу време разговарајќи онлајн, пред да сфатат дека работеле заедно. Така започнала нивната романса.

2. „Мислевме дека сме се запознале на сајт за запознавање. Всушност, се запознавме пред 25 години во градинка.“

1. По серијата епилептични напади што целосно ја избришаа целата нејзина меморија, дечкото на Џесика, Ричард, се обидуваше повторно таа да се вљуби во него.

Отсекогаш ве мачеле големите прашања? Верувате дека светот не е толку едноставен и дека постојат и работи кои не ги гледаме? На вистинското место сте. Посетете го каналот Мистерии и урбани легенди.

Сподели на Facebook
пати видено