Има толку многу паметни начини да го трансформирате вашиот дом во затворен рај, од создавање тајни простории, до претворање на дворот во оаза со плажа. Секој би сакал неговиот дом да изгледа како филмска сценографија или дестинација од соништа. Имајте на ум дека куќата не е дом, додека не си ја уредите со многу љубов и имагинација. Нема простор што нема да има корист од креативно преуредување.

1. Сè што ќе замислите може да биде реално, па можеби е време за внатрешна нишалка над скалите?

2. Бидете креативни и вашата домашна канцеларија може да изгледа како тајна скривница со таванска библиотека.

3. Буквално, трансформирајте го вашиот двор во оаза со плажа.

4. Аквариум кој ги украсува вашите скали е интересна и по малку надреалистичка идеја.

5. „Обични тапети? Не благодарам!“

6. Можеби ќе го искористите просторот под скалите за да создадете посебна куќичка за вашиот најдобар пријател.

7. Секогаш можете да имате таен премин кој што води кон тајна соба, ако сакате.

8. Легнете си или туширајте се седејќи на паметниот ѕид во бањата во форма на буквата Ѕ.

9. Претворете ја вашата бања во чудесна 3D илузија.

10. Камионот може да биде вистинско уметничко дело.

11. Маса од светлечки призми за вашата дневна соба

12. Ако сте љубител на скејтање, оваа скејтборд куќа е за вас!

13. Вашиот стар велосипед може да биде вашиот нов мијалник.

14. Идеалното место за криење под скалите исто така може да послужи како простор за складирање.

15. Или можеби овој сѐ-во-едно кревет е многу подобра идеја за вашите потреби.

16. Претворете го аголот во пријатна соба за читање од бајките. Секое дете би сакало да биде внатре.

17. Трансформирајте ја вашата соба со создавање илузии на подот.

18. Доведете го ноќното небо во спалната со таванска ламба во форма на облак.

19. Спална со стаклен под која ве носи еден чекор поблизу до рајот

20. Аквариумската масичка ѝ дава егзотичен допир на вашата дневна соба.

21. Шарената влезна врата или прозорец носи разиграна светлина во вашиот дом.

22. Со малку имагинација и креативност, „изградете“ им куќичка на дрво на вашите деца, внатре во вашиот дом.

23. Или вашите деца нека растат во соба со пиратски брод внатре!

БОНУС: Гледајте како да го претворите таванот или целата соба во некоја далечна планета со бои кои светат во темно.

Сподели на Facebook
пати видено