Ако се мачите и борите за да си ставите насмевка на лицето денес или барате некој вид на утеха, тогаш ве уверуваме дека има луѓе кои имале полоши денови од вас.

Земете си сад со пуканки и движете се надолу за да сфатите дека сте имале среќа што не сте страдале од таква „страшна“ судбина.

1. И реков да не стапнува на гипс картонот, но таа не знаеше што е тоа гипс картон

2. На момент помислив дека татко ми ми купил неверојатен подарок за Божиќ

3. Чиста тага за новогодишната трпеза

4. Убави чаши во кои ќе може да лее солзи

5. Повеќе не лебди

6. Не се осмелувајте да ја пробате „галакси бомбата за бања“

7. Мајка ми дозна дека сум ставила пирс на брадавиците

8. Ајде да видиме каква честитка ми пратил дедо… ох нее

9. Некој го уништи Божиќ

10. Ставал новогодишни светилки на покривот и ова се случило… да се надеваме дека Дедо Мраз го спасил

11. Си порачал „убава“ елка на Амазон, а го добил следното…

12. Сопственикот сакал да го изненади кучето со специјален календар. но кучето го изненадило прво

13. По ова се селат на некој тропски остров

14. Си го порачал украсот, но добил нешто гратис

15. Новогодишен десерт…минус

16. Нема подобар подарок од дијамантски прстен… лажен… ставен на чашата како рачка

17. Кој воопшто става мачки и новогодишна елка во иста соба?

18. Вака изгледа пораз

19. Ова се случува кога ќе ги заборавиш замрзнатите пијалоци во автомобилот

20. Сакале новогодишната ноќ да ја поминат некаде надвор, но снегот имал други планови

21. „Ќе се омажиш за професионален спортист… ако натпреварите во јадење се сметаат за спорт.

22. Скоро среќен човек…

Сподели на Facebook
пати видено