Претпоставуваме дека 90% од нашите најтопли спомени се поврзани со нашите семејства. Ние сме толку среќни кога на нашите мајки им станува подобро, се чувствуваме многу возбудени кога за прв пат ги земаме во раце нашите бебиња и сме подготвени да се смееме и да плачеме во исто време кога ќе ги видиме нашите најблиски по долг период разделеност.

Овие фотографии едноставно докажуваат колку семејството е вашен дел од нашите животи и како сѐ останато е лесно заменливо.

„Станав татко денес, не можам да бидам посреќен“

Ова се нарекува семејство

„Јас и брат ми се вративме дома откако бевме на две посебни патувања и сфативме дека сме во иста облека.“

„Мајка ми конечно го победи ракот.“

„Баба ми ме замоли да го објавам ова за целиот свет да види колку се големи нејзините домати во Италија.“

Ова момче го отворило Божиќниот подарок пред време

„Мојата неверојатна баба полни 100 години денес, таа ја преживеала Втората Светска војна.“

Погледнете ја гордоста на оваа мајка откако нејзината ќерка добила диплома.

„Мојот татко беше Дедо Мраз во локална продавница, многу се изненадивме кога го видовме.“

5 генерации во една фотографија

Не ја видел мајка му со месеци, па ја изненадил вака

„Мојата поранешна сопруга го зема синот со неа кога имаше 3 години. Сега има 8 и на Денот на Благодарноста патував 2.000 километри за да му подготвам ручек, рече дека како за прв пат не е лошо.“

„Мојата баба има 93 години и полека ја губи меморијата, но сѐ уште знае како да направи најдобри колачиња.“

„Пред 14 месеци, влеговме во авион за да го посвоиме. Денес, влеговме во авион за да ја земеме и неговата сестра.“

„Никој никогаш не бил толку возбуден како мојата ќерка која прв пат гледа божиќни светла.“

Дедо го држи првиот внук

Тим Данкан со неговата ќерка

„Готвеше сама цел ден, ти благодарам мамо“

„Мајка ми се обидува да ги користи филтерите. Неодамна имаше втор срцев удар и сега се слушаме почесто.“

„Јас и мојот син сме спремни за Божиќ“

„Го крстив мојот син по неговиот дедо“

Сподели на Facebook
пати видено