Најраниот пронајдок се случил пред 23 милиони години. И денес веќе постојат бесконечен број на направи и уреди. Времето не стои и луѓето постојано измислуваат нешто ново, обидувајќи се да го решат проблемот или да го создадат невозможното.

И ние им се заблагодаруваме за тоа. Впрочем, кул и корисни пронајдоци го прават нашиот живот полесен и ја прават нашата дневна рутина помалку рутинска.

1. Овој уред се користи како едноставен и лесен начин за сечење на лубеница

2. Секој пат кога ќе се подгрбавите овој уред вибрира за да ве потсети да се исправите

3. Оваа нараквица е особено добра за луѓето кои трчаат. Има посебен џеб каде што можете да ставите клуч и пари. Исто така свети навечер.

4. Ако вашата дневна рутина вклучува капење на вашите деца или миленичиња, можете да користите специјална перница за колената.

5. Оваа магнетна чаша е одличен сад за вода на излети. Чашата може да се закачи на металот и течноста нема да се истури.

6. Нема ништо полесно отколку да вметнете мини вентилатор во USB конекторот на вашиот телефон и да уживате во ладниот воздух.

7. Со помош на овој флексибилен лепак, можете да го поправите кабелот, чевлите, или што и да посакате самите. Лесно се користи и ќе го продолжи животот на вашите омилени работи.

8. Еве како рацете да ви останат чисти додека јадете чипс

9. Лежалка со мрежа за заштита од комарци

10. Обвивка за заштита на чевли при дожд

11. Овој нож се загрева од топлината на вашето тело и го размачкува полесно путерот

12. Направа за прикачување на бразлетни

13. Соларни плочки во вид на лепеза за да си го полните уредот на места каде што нема струја

14. Можете да ги подобрите вашите фотографии со помош на селфи светлото

15. Овие ленти за спречување на грчењето ја одржуваат вашата вилица во нормална положба и ви овозможуваат да добиете доволно воздух. Тие ги држат отворените дишни патишта и ве спречуваат да грчите.

16. Нашите телефони се секогаш со нас, дури и кога одиме во кревет. И ако немате место каде да го ставите додека спиете, тогаш тука е полицата за кревет.

17. Ова перниче може да се користи насекаде и обезбедува удобност за вашата глава. Без разлика дали тоа е на аеродромот, на вашата работна маса, или дури на клупа на улица – може да се претвори во место за спиење.

18. Ако секогаш сте сакале да пробате традиционална машина за пишување, тогаш имате шанса да го направите тоа сега.

19. Оваа четка со самочистење може да ви помогне да ги отстраните досадните влакна без да се мачите

20. Оние кои го следат нивото на влажност може да бидат заинтересирани за овој USB навлажнувач за воздух, кој исто така може да работи на штекер. Осветлува и во темнината, како ноќно светло

Сподели на Facebook
пати видено