Според научниците, на Земјата има 12 пати повеќе дрва отколку ѕвезди на Млечниот Пат. Затоа, не е ни чудно што природата на нашата планета понекогаш создава ремек-дела кои се толку уникатни што изгледаат дека се нереални додека не ги видиме со свои очи.

Летечки Гејзер, Невада, САД

Њу Кротон брана, Њујорк, САД

Рефлексија Кањонот, Јута, САД

Бајкалското Езеро, Русија

Реката-дрво, Исланд

Апостолски Острови, САД

Езеро Хилиер, Австралија

Далол вулкан, Етиопија

Биолуминисцентната плажа, Малдиви

Пештера во близина на вулканот Мутновски, Русија

Му Чанг Чаи област, Виетнам

Ладно утро, Палуза, САД

Подводен водопад, Ле Морн Брабант, Маурициус

Езеро Sørvágsvatn, Фарски Острови, Данска

Хамилтон базен, Тексас

Бичи-Хед карпа, Англија

Планината Тианзи, Кина

Памуккале, Турција

Планината Рораима, Јужна Америка

Реката во пет бои, Колумбија

Сподели на Facebook
пати видено