Дали некогаш сте виделе светлечка ледена пештера или огромен ќуп исполнет со монети од 15-ти век, или пак банкнота од 10 долари која е стара речиси 100 години?

Ако одговорот е не, ќе можете да ги видите сите овие и многу поневеројатни работи во нашата компилација. Ќе ви покажеме повторно дека има многу изненадувачки работи на нашата планета.

1. Ледена пештера во Исланд за време на зајдисонце

2. Керамички ќуп со илјадници бронзени монети неодамна откриени во резиденцијата на самурај од 15 век

3. Идни октоподи

4. Статуата ја претставува женската безбедност и чест во Керала, Индија

5. Жед за живот

6. Цветна мачка

7. Дрвото кое никогаш не се откажало

8. Зајдисонце во Тјумен

9. Цветен пат

10. Главниот плоштад во Хрватска по победата против Англија во Светскиот куп

11. Магијата на грмотевиците

12. 10 долари од 1929 година

13. 2 половини

14. Оваа мачка успеала да влезе во музејот Леонардо да Винчи и заспала во една од собите

15. Дефинитивно не е најдобро место за метаморфоза

16. Само јагода која ја искажува својата љубов …

17. Ова замрзнувато езеро во Небраска изгледа како око.

18. Малку ќе паѓа дожд денес

19. Патека со јаболки

20. Птица од друга димензија

Бонус: Дигитална фонтана создадена од американскиот уметник Чад Најт

Сподели на Facebook
пати видено