Од влечки кои се топат и пченка која се претвора од пуканки поради топлотниот бран до заледени лица и заглавени возила во непроодниот снег. Времето продолжува да не воодушевува и преплашува во исто време.

Ова може да изгледа како неподнослив хаос за некои, но други научиле како да се справат со него. Некои дури пронаоѓаат убавина во ова и ѝ се препуштаат на природата. Дали би можеле да го сторите истото?

1. Верни обожаватели

2. Последици од ураганот Метју во Дајтона

3. Ефекти на топлотниот бран во Франција

4. Замрзнато пристаниште

5. Австралиец на шопинг за време на тешки поплави и бури

6. Расчистување на телекомуникациска кула по снежна бура

7. Во Австралија е малку жешко

8. Кога е премногу студено и лицето замрзнува

9. Дупка во Чикаго поради поплавите

10. Како да се искористи добро времето на минус температурите

11. Масивен град во Италија

12. Како изгледа поплава во Њу Орлеанс

13. Над 4 метри снег во ова скијачко одморалиште Riksgränsen во северна Шведска

14. „Ја искористив предноста на топлината во Скотсдејл и испеков колачиња во автомобилот.“

15. Замрзнат велосипед по зимска бура во Чикаго

16. Кога сте поплавени, но не сакате да ве здрма струја

17. Овој човек ставил вентилатор во својата јакна во Токио на 36ºC

18. Пожарникар по работа во поларен вортекс на -40ºC

19. Ова пластично сандаче се стопи поради топлината во Аризона.

20. Дрво по бура во центарот на Канзас

Сподели на Facebook
пати видено