Во 2018 година на екраните се појавија многу возбудливи филмови. Се чинеше дека секој од нив ги носи гледачите во различен Универзум: се боревме во „Војна на бесконечноста“, се тресевме на „шармантната“ насмевка на Веном и се загриживме за судбината на гостите на Ел Ројал.

И длабоко, секој од нас сакаше да знае како се создадени овие филмови.

Одмаздници: војна на бесконечноста: да се стави на костим на Танос, доволно било да се закачат сензори на лицето

Точно, пред тоа Џош Бролин мораше да издржи не особено пријатна процедура.

За денес светот е спасен. Може да се опуштите малку

Војна на ѕвездите: Дури и на храбрите бунтовници им требаат проби

Битка за Пацификот 2: со помош на овој уред, актерите беа претворени во 3D модели на компјутерски екран

Мама Миа – 2: во овој филм, шминката се применува на старомоден начин. Ја препознавате Аманда Сејфрид?

Tomb Raider: Лара Крофт

Ant-Man and the Wasp

Аквамен

Предатор: Главниот лик се појавува на екранот

… неговиот изглед е разработен до најмалите детали

Такси-5

Паркот Јура 2

Веном: се чини дека камерата за снимање била донесена од друга галаксија

Девојката во пајакова мрежа

Лоши времиња во Ел Ројал

Фантастични ѕверови: злосторствата на Гринделвалд

Сподели на Facebook
пати видено