Живееме во свет каде што учењето никогаш не запира, и секој ден дознаваме нешто ново.

Ако не сте знаеле дека коњите можат да имаат мустаќи, дека кенгурите можат да бидат вистински бодибилдери, или дека кравите немаат горни заби, останете со нас и ќе ве водиме низ оваа галерија на непознатото.

1. Излегува дека коњите можат да имаат мустаќи.

2. Нозете на бувовите се, всушност, неверојатно долги.

3. Заби од ајкула (мали) и забите на Мегалодон пронајдени во Вирџинија, САД

4. Некои кенгури имаат импресивни мускули

5. Теле со интересна фризура

6. Ова не е перниче за игли тоа е растение наречено Euphorbia obesa.

7. Како ја чистат Мона Лиза откако ќе си заминат посетителите

8. Чисто бело саќе кое пчелите го напуштиле веднаш по изградбата

9. Бебе армадило изгледа како вонземјанин

10. Кога на мачињата им растат заби имаат двојни секачи одреден период

11. Ова се кукамелини. Тие изгледаат како лубеници, но имаат вкус на кисели краставици

12. Ова е редок син јастог. Шансите за фаќање на еден таков се еден во 2 милиони.

13. Бебе панда во инкубатор за новороденчиња

14. Мачката има различна боја на очи и затоа различно се одразиле на фотографијата

15. Овие желе-супстанции, всушност, се морски животни наречени салпови.

16. Ако оставите чаша пиво една недела, ќе видите сложена шема на квасец на неговата површина.

17. Скелет на џиновска раја.

18. Кравите немаат предни заби.

Сподели на Facebook
пати видено