Понекогаш ни се чини дека сме виделе сѐ и дека речиси е невозможно нешто да нѐ импресионира или да нѐ расплаче. Но, сепак постојат фотографии кои откако ќе ги погледнеме еднаш остануваат во сеќавањата.

На пример среќата на злоупотребувано куче, починат ученик кој сепак се „појавил“ на матурската и слични вакви фотографии кои предизвикуваат ураган од емоции.

1. Заштитниците на животните успеале да спасат 50 кучиња од фарма за месо во Јужна Кореја, каде што се одгледуваат за храна.

2. „Мојот татко е бездомник и невработен во изминатите неколку години. Скоро тој се вработи во болница и сега може да си дозволи да живее во стан овде е во неговата нова униформа, каде се обидува да изгледа силен, работите се подобруваат.“

3. Еден ученик се обидел да запре еден од напаѓачите во училишето и загинал. Соучениците ја однеле неговата фотографија на матурирањето.

4. Тој се борел со ракот за да дочека да ги види своите деца и успеал!

5. „Благодарна сум за волонтерите кои ѝ помогнаа на најдобрата другарка на баба ми да си го исполни сонот да јава коњ.“

6. Повеќе од еден милион луѓе во Хонг Конг протестираат, додека рециклирањето е приоритет!

7. Еден фотограф забележал патка која се заглавила во некоја рибарска мрежа, ја однел дома, ја лекувал и ја пуштил на слобода.

8. „Јас помагам да ја исчистиме територијата на реката Охајо. За само 1 недела собравме повеќе од 18 тони ѓубре.“

9. Тркачката Бети Робинсон имала авионска несреќа и по грешка била прогласена за мртва. Била во кома 7 недели и ѝ биле потребни 2 години за да научи повторно да оди. 5 години подоцна, таа освоила златен медал на Олимписките игри.

10. „Моите мајка и татко во 1955 година. Била направена пред нивниот прв состанок. Тие беа во брак 60 години.“

11. „Дојдов во засолништето да земам друго куче, но некој веќе го зел. И тогаш го видов Енглберт: неговите задни шепи не се движеа, ушите му беа замрзнати, а имаше само 3 заби. Мислев, ‘Ако јас не го земам, никој нема’.“

12. Менаџер на националниот парк Конго прегрнува горила. Тој никогаш не ги остава животните и покрај опасноста: ловокрадците често ги убиваат надгледувачите на паркот.

13. Еден UFC шампион го исполни сонот на неговиот обожавател. Тој има Даунов синдром и сака да се бори против шампионот.

14. Едно 12-годишно момче прави машни за кучиња во засолништата за да можат да изгледаат подобро на фотографиите, за да можат луѓето да ги посвојат побрзо.

15. „Отидов во продавницата и неочекувано се запознав со Том Харди. Тој плати за сите мои работи, па дури и ми ги однесе до дома.“

16. „Мојот брат има Даунов синдром и многу сака да држи бебиња. Но ретко кој му дозволува да го прави тоа. Јас и мојата сопруга му дозволивме и тој не мрдаше 5 минути и тоа излгледаше вака.“

17. Жената е секогаш жена

Сподели на Facebook
пати видено